Sernik z borówkami dietetyczny

Sernik z borówkami dietetyczny jest bardzo łatwy do zrobienia i do tego smaczny. Fit sernik bez mąki, bez ubijania białek, bez spodu, a robi się go chwilkę gdyż od razu łączy się wszystkie składniki, ja nawet nie wyciągnęłam miksera, wszystko połączyłam ręczną trzepaczką. Sernik będzie mieć ok. 800 kcal, gdy zamiast zwykłego cukru wykorzystamy erytrol/ erytrytol, który ma słodki posmak i doskonale imituje tradycyjny cukier. Gdy sernik słodzony erytrolem podzielimy na 8 części, to kawałek będzie mieć tylko ok. 100 kcal. Gdy wykorzystamy cukier to trochę więcej 😉
fit sernikfit sernikSernik z borówkami można jeść na deficycie kalorycznym. Bo jeśli chcesz zjeść coś słodkiego i jednocześnie zachować figurę licząc kalorie to ten fit sernik będzie idealny dla Ciebie – można zamiast innego posiłku jeść go do woli pod warunkiem, że doliczymy go do dziennej liczby zjedzonych kalorii!

Inspiracją do jego upieczenia był ten sernik kawowy dietetyczny z malinami, który jest już na blogu.

Sernik z borówkami upiekłam w tortownicy ok. 20 cm..
Składniki:
500 g Speise Quark 0,3% tłuszczu (może być dowolny twaróg sernikowy z wiaderka)
2 jajka
1 budyń waniliowy bez cukru 40g
1/2 szklanki cukru lub erytrol w proszku
borówki amerykańskie

Wszystkie składniki przekładamy do misy robota, jajka, twaróg, erytrol lub cukier, budyń, łączymy (trzepaczką) do połączenia składników, ale niezbyt długo, gdy będzie za bardzo napowietrzony to opadnie.

Tortownicę wykładamy papierem do pieczenia.
Wylewamy masę serową, na nią nakładamy borówki, mogą być mrożone.

Pieczemy ok 65-70 minut w 175 stopniach C góra-dół bez termoobiegu. Wyjmujemy, studzimy, opcjonalnie można posypać sernik zmielonym na puder eytrolem lub tradycyjnym cukrem pudrem, kroimy na 8 części i jemy bez wyrzutów sumienia. Smacznego!
fit sernik

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *