Ogórki małosolne w plastrach

Ogórki małosolne w plastrach. Korzystając z sezonu na bieżąco kisimy ogórki. buraki, rzodkiewki. Ogórki małosolne przeważnie wykorzystujemy do sałatek lub na kanapki, ale jakoś nigdy nie wpadłam na pomysł aby ułatwić sobie pracę i je pokroić w plastry przed kiszeniem. Chociaż kiszę w słoikach tarte ogórki na zupę ogórkową. Pomysł z ogórkami w plastrach podpatrzyłam u Anety Klimeckiej. Robimy ogórki małosolne zawsze w ten sam prosty sposób, wykorzystując zalewę składającą się tylko z gorącej, przegotowanej wody z solą, z dodatkiem koperku, chrzanu i czosnku.

Ogórki małosolne w plastrach.

Składniki:

ogórki,
gorąca woda,
sól,
chrzan,
czosnek,
koperek,

Przygotowanie: Zawsze przygotowując zalewę do ogórków małosolnych stosujemy zasadę: 1 łyżka soli na 1 litr przegotowanej, gorącej wody. Ogórki myjemy, kroimy w plasterki. Czosnek obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Korzeń chrzanu obieramy i kroimy w słupki, albo wykorzystujemy umyte liście chrzanu. Do wysokich słoików wkładamy naprzemiennie czosnek, plasterki ogórka, chrzan, koperek. Zagotowujemy wodę, dodajemy sól, mieszamy aż sól się rozpuści i zalewamy ogórki w słoikach. Zamykamy słoiki i odstawiamy. Gdy jest ciepło, to już następnego dnia ogórki małosolne w plastrach są gotowe i nadają się do konsumpcji.

Przygotowaliśmy już kolejną porcję kiszonek, w większym słoiku zostały ukiszone rzodkiewki, w mniejszmy młode marchewki kiszone. Po przepis na kiszoną marchew zaproszę was za tydzień po ich ukiszeniu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.