Kiełbasa słoikowa

Często robimy białą kiełbasę, ale zawsze przygotowujemy  trochę więcej masy mięsnej tylko po to aby zapakować ją w słoiki. Przygotowujemy wtedy pyszną, pełną naturalnej galaretki kiełbasę słoikową, która doskonale nadaje się do kanapek.

Zawsze robiliśmy trochę słoików, to taka rezerwa jak robi się pusto w lodówce, to taka domowa konserwa w słoiku. Można taką kiełbasę zabrać na wypad pod namiot, czy tak jak my w lecie do przyczepy nad jeziorem.

Masę mięsną wkładamy do umytych, suchych słoików do 3/4 wysokości, dokładnie zakręcamy nakrętki i ustawiamy w wysokim garnku. Ja na dno garnka zawsze kładę ściereczkę, aby odizolować słoiki od dna garnka. Nalewamy wodę do 3/4 wysokości słoików, przykrywamy pokrywką, zagotowujemy wodę i pasteryzujemy ok. 30 minut na małym ogniu (jeśli chcemy zjeść w miarę szybko). Czas pasteryzacji zależy od wielkości słoika i okresu konsumpcji. Gdy kiełbasę słoikową planujemy zjeść później, pasteryzujemy słoiki 60 minut, następnego dnia pasteryzujemy ponownie, ale krócej przez 30 minut.

Przepis na masę kiełbasianą znajdziecie TUTAJ, bierzecie jej tyle ile zaplanujecie zrobić słoików z kiełbasą słoikową.

Domowa kiełbasa słoikowa:

kiełbasa słoikowa

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

20 myśli nt. „Kiełbasa słoikowa

 1. Jolu, nie bądź taka- podziel się kiełbaską 😀 Uwielbiam takie domowe wyroby, ale sama rzadko robię. Mam nadzieję, że niedługo Brat mnie poratuje jakimś słoiczkiem 🙂

 2. Domowa kiełbasa w słoiku jest pyszna! Dziękuję za przypomnienie mi tego wyrobu. Muszę sobie zrobić kilka słoiczków. 🙂

  • Tej kiełbasy się nie zapieka tylko pasteryzuje, chyba wyraźnie napisałam „Nalewamy wodę do 3/4 wysokości słoików, przykrywamy pokrywką, zagotowujemy wodę i pasteryzujemy ok. 20-30 minut na małym ogniu. Czas pasteryzacji zależy od wielkości słoika.” Pozdrawiam

 3. Pingback: Baton wieprzowy gotowany - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

 4. Pingback: Wędlina drobiowa ze słoika - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

 5. Czy czas gotowania nie jest zbyt krotki w porownaniu do innych mies w sloikach na tym blogu? Jak dlugo i gdzie przechowywac?Chcialabym zrobic pierwszy raz stad moje pytanie:):)

  • Kiełbasa słoikowa robiona była do szybkiej konsumpcji (ale jeden słoik stał ok. 1 m-ca) i nic się z zawartością nie stało, jeśli chcesz ją przechowywać dłużej to trzeba pasteryzować ją 60 minut. Można też zrobić podwójną pasteryzację, czyli po pierwszej pasteryzacji ostudzić i zrobić kolejną 30 minutową.

 6. Dzięki
  Kiełbasa w uratownej części w piwnicy.
  Ciekawe czy widziałaś jak ślinią się sępy, pięć słoików zniknęło po pierwszej pasteryzcji.

 7. Pingback: Wekowanie zupy - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

 8. Pingback: Mielonka drobiowa ze słoika

 9. Pingback: Pasztet w słoiku - Damsko-męskie spojrzenie na kuchnię

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.