Zupa z pomidorów. Zupa pomidorowa.

Zupa z pomidorów. Zupa pomidorowa.16 przepisów na zupy z pomidorami. Już jest 18 przepisów na zupy pomidorowe. Najlepsza zupa pomidorowa na różne sposoby.

Zupa z pomidorów

Nasi stali czytelnicy wiedzą, że oprócz mięsa uwielbiamy zupki, zupy, zupy kremy i często je gotujemy. Zupa pojawia się u nas 2-3 razy w tygodniu. A, że zrobiło się chłodno, więc pojawił się u nas wpis na zupy z pomidorami. Czy jest gorąco, czy jest zimno to co tydzień jak przystało na matkę Polkę gotuję prawdziwy rosół, cały gar (4 l), potem na jego bazie często powstają inne zupy np. ogórkowa, czy zupy z pomidorami w różnych wersjach smakowych i z różnymi dodatkami. Zupa z pomidorów to przeważnie klasyczna, domowa pomidorówka z makaronem czy ryżem. W wersji letniej  to prawdziwa zupa z pomidorów świeżych  lub pieczonych w piekarniku – zupa krem. W wersji zimowej z koncentratem, czy passatą oraz przeważnie z mięsnymi dodatkami, lub np. z fasolą, kukurydzą, rybami, owocami morza itp.

Może nie powinnam nazywać takiej zupy pomidorówką, bo to zupełnie inna zupa? Wszystkie te zupy mają w składzie pomidory, świeże lub przetworzone – więc ja nazywać  je będę zupą z pomidorów lub zupą pomidorową.

Czemu osobny wpis na zupy z pomidorów? Teraz jest wysyp świeżych i pachnących słońcem pomidorów i taki wpis mi przyszedł do głowy 🙂 Do tego pomidorówka to ulubiona zupa Piotra, twierdzi że gotuję najlepszą na świecie, jest lepsza niż u mamy , więc czemu nie… pyszna zupa pomidorowa w wersji by straga.pl?

Dodatki w zupie np. z mięsa mielonego sprawiają, że zupa pomidorowa jest bardzo sycąca i rozgrzewająca i nie trzeba gotować dwóch dań na obiad. Dzięki czosnkowi, oraz ziołom taka zupa z pomidorów jest bardzo aromatyczna. Tak jak np.  zupa cygańska, czy meksykańska pomidorówka, takie zupy pomidorowe z mięsem można jeść 2-3 dni z rzędu, a najlepiej smakują na drugi dzień od ugotowania.

Zupa z pomidorów. Zupa pomidorowa. 16 przepisów na pomidorówkę:

Zupa pomidorowa z mięsem mielonym

zupa cygańska

zupa meksykańska

Pomidorowa zupa krem ze świeżych pomidorów

Zupa pomidorowa ze świeżych pomidorów

gazpacho

Hiszpańska zupa pomidorowa


Pikantna zupa pomidorowa

Zupa pomidorowa (z makaronem)
Pomidorówka z makaronem
Zupa pomidorowa z mozzarellą

Zupa jesienna z kluseczkami

Halászlé. Węgierska zupa rybna halaszle.

Zupa z pieczonych pomidorów (zupa krem)

Zupa z resztek. Forszmak

Zupa gulaszowa z wołowymi klopsikami

Zupa z małżami i łososiem

Doszedł jeszcze 17 przepis na zupę pomidorową, zupa pomidorowa na rosole u nas była zawsze w poniedziałek. Specjalnie gotowało się cały gar rosołu, aby starczyło na przygotowanie tradycyjnej poniedziałkowej pomidorówki. Bo w poniedziałek pomidorówka musiała być i już!
Pomidorówka na rosole

 

18. Zupa pomidorowa z soczewicą i mięsem mielonym.

Pomidorówka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *